100 let Československa si připomenou i ve Spáleném Poříčí

Přesně na výročí založení samostatného Československa naplánovali ve Spáleném Poříčí akci, kterou si jeho sté narozeniny připomenou. Nad Bradavou si jako obvykle dali na programu vážně záležet. Na místní i návštěvníky města čeká parádní odpoledne.

Oslavy 100 let ČSR, zdroj: Infocentrum Spálené Poříčí

Oslavy 100 let ČSR, zdroj: Infocentrum Spálené Poříčí

Začíná se tu hned po svátečním obědě. V půl druhé se na náměstí začne tvořit procesí, které do přilehlých ulic vyrazí přesně ve dvě. Státní hymna zazní o čtvrt hodiny později spolu s položením věnců k pomníku padlým. Veselí pak spustí spolu s písněmi v podání sboru místní základní umělecké školy. Vysoké hlásky zazní o půl třetí a o 15 minut později je vystřídá Česká beseda v podání nezvěstického souboru Radost.

Na oslavu tak významného státního jubilea určitě patří Sokol. Členové toho spálenopoříčského to vědí a na akci také vystoupí se sletovou skladbou. Místní sportovce pak před čtvrtou vystřídá Rožmitálská venkovanka. V pět hodin celé odpoledne ukončí živý orloj u infocentra. Skauti se představí jako živé obrazy z české historie. To už budou známy i výsledky ankety Osobnost století Spálenopoříčska, do níž bylo možné hlasovat do 19. října. Potemnělé podbrdské městečko prozáří i dětský lampionový průvod. Ten z náměstí vyrazí v půl páté.

Není to však jediná část programu vhodná pro děti. DDM Domeček má v neděli 28. října otevřené brány dokořán a organizátoři tu připravili tvořivé dílny. Pokud však dáváte přednost prvorepublikové tematice, vyrazte na místní zámek zhlédnout výstavu TGM ve fotografii. A pokud vám při pohledu na vousatou tvář našeho prvního prezidenta vyhládne, vraťte se na náměstí. Po celé odpoledne tu bude připraveno bohaté občerstvení

You may also like...