Advent v Rožmitále zahájí Vánoční jarmark lidových řemesel

Kdo se pod Brdy vyzná, ví, že jestli někde umí uspořádat opravdu parádní vánoční jarmark, je to právě v Rožmitále pod Třemšínem. Řemeslné výrobky, na které je radost pohledět, přivonět k nim či je polknout, vždy zahrnou celé centrum města v čele se Společenským centrem a Podbrdským muzeem. Nejinak tomu bude i letos 30. listopadu.

Vánoční jarmark lidových řemesel, zdroj: Město Rožmitál pod Třemšínem

Vánoční jarmark lidových řemesel, zdroj: Město Rožmitál pod Třemšínem

Program tu startuje v 10 hodin dopoledne, i když expozice Podbrdského muzea budou přístupné již o hodinu dříve. Kromě Karla Daniela Gangloffa tu nemohou chybět ani cvočkaři s ukázkami práce. Tu pravou předvánoční atmosféru pak vykouzlí perníkářky, které budou před očima návštěvníků zdobit voňavé vánoční cukroví.

V 10 hodin dopoledne se otevřou i brány Společenského centra. Tady se můžete těšit na řadu výrobků tuzemských i přímo podbrdských producentů, které by se mohly vyjímat pod vánočním stromkem. Skauti, jako každoročně, nabídnou občerstvení v dobročinné kavárně. Ve 14 hodin tady navíc budou pokřtěny nové knihy.

Celý den pak v Rožmitále vyvrcholí za tmy. O půl šesté na nádvoří Podbrdského muzea vystoupí žáci ZUŠ J. J. Ryby, aby je vystřídal zvonkový průvod na náměstí. Tady bude rozsvícen tradiční velký vánoční strom, čímž bude moci být rožmitálský advent považován za zahájený.

You may also like...