Bahna letos nebudou

Červen v Brdech patří Bahnům. Už mnoho let je největší akcí předprázdninového měsíce takto nazvaný Den pozemního vojska. Ten se konává na bývalých výcvikových plochách Bahna nedaleko Dobříva a Strašic. Dosud platná epidemiologická opatření ale neumožňují, aby se takto velká letos odehrála.

Bahna, zdroj: Bahna.eu

Bahna, zdroj: Bahna.eu

„S velkou lítostí oznamujeme zrušení Dne pozemního vojska BAHNA 2020. Přetrvávající obliby této každoroční události si nesmírně vážíme, vzhledem k vážnosti situace ale nepovažujeme za možné, aby se letošní ročník v původně plánovaném termínu dne 20. června 2020 uskutečnil,“píší organizátoři Dne pozemního vojska na oficiálních stránkách akce, kterou pravidelně navštěvuje několik desítek tisíc návštěvníků. Kromě toho se na organizaci podílejí stovky členů složek, které jsou nyní tzv. v první linii a samotná akce by je neúměrně zatěžovala.

31. ročník Bahen zároveň velmi pravděpodobně nebylo možno přesunout na jiný termín, a tak byl bez náhrady zrušen. Organizátoři však již nyní pracují na tom dalším, který se bude konat v červnu 2021.

 

You may also like...