Bludníček zabloudí i pod Brdy

Vyznavači turistických pochodů se celou zimu těšili, až přijde květen a jejich sezóna naplno vypukne. I pod Brdy je mohou zavést trasy některých tradičních podniků. Jedním z nich je blovický Bludníček, který se letos 26. května koná již poosmé.

Výhled na masiv Třemšína ze Železného Újezda

Výhled na masiv Třemšína ze Železného Újezda

Akce pro pěší i cyklisty čítá celkem osm tras v délkách 3,5 až 50 kilometrů. Na své si tak přijdou méně zdatní chodci i vytrvalí milovníci jednostopých strojů s lidským pohonem. Pět výletů startuje v Blovicích, konkrétně na místním nádraží nebo v hotelu Panský dům, na tři se vyráží od vlakové zastávky v Srbech. Všechny vedou malebnou krajinou v místech, kde se jižní Plzeňsko stává jihozápadním Podbrdskem, a kde se na horizontu tyčí masiv Třemšína, Kokšína a dalších okrajových hor největšího středočeského pohoří. Kompletní přehled tras naleznete na stránce akce v našem kalendáři.

Zámek ve Spáleném Poříčí

Zámek ve Spáleném Poříčí

Milovníky brdských hvozdů by měly zajímat zejména ty nazvané příhodně Brdskými lesy (31 kilometrů, start v Srbech) a Brdská 50 (50 kilometrů, start v Blovicích). V obou případech se můžete mimo jiné těšit na až šumavsky vyhlížející krajinu v okolí Chynína a Nových Mitrovic. Ani kratší trasy k rozhledně Na Skále nad Železným Újezdem nebo k památkám ve Spáleném Poříčí však nejsou tak úplně bez brdského aspektu.

Ať už vás však Bludníček, pořádaný boleveckým Klubem českých turistů ve spolupráci s městem Blovice a Muzeem jižního Plzeňska, zavede kamkoli, budete si muset přivstat. Startuje se totiž už po sedmé hodině ráno. Odměnou za odepření si ranního lenošení ve vyhřáté posteli a spoustu našlapaných kroků budou nejen zážitky a krásné výhledy z cesty, ale také pamětní listy nebo hudba skupiny Lazarband, která v cíli v Blovicích zahraje od 17 hodin.

 

You may also like...