Dobřív čeká Hamernický den

I když dobřívská národní kulturní památka právě prochází revitalizací, tradiční návštěvníci zdejší největší akce ani letos nepřijdou zkrátka. Tradiční Hamernický den se letos koná již po osmadvacáté. V kalendářích si zaškrtněte sobotu 18. května.

Ani letos tak návštěvníci Dobříva nebudou ochuzeni o prezentaci černého řemesla nejen v podobě soutěže zručnosti Dobřívský cvoček. U Klabavy se bude hrát, tančit, šermovat, prezentovat palné zbraně a historii obecně ale i prodávat rukodělné výrobky. Soutěžit se bude například v zabíjení hřebů a připraven je i koláčkový turnaj. Pořídit si tu budete moci šperky, svíčky, dřevěné výrobky, keramiku, bytové doplňky a textil a samozřejmě i spoustu dobrot do žaludku. A na své si přijdou i děti. Kompletní program najdete na obrázku vedle tohoto článku.

A i letos se na Hamernický den dostanete nejen vlastním autem, na kole nebo pěšky. Hamernický expres také znovu vyráží na koleje a doveze návštěvníky pod Brdy z Rokycan a Nezvěstic. Z mirošovského nádraží do Dobříva je pak přepraví autobus. Dobřívem ale celý výlet končit nemusí. Muzeum dopravy v nedalekých Strašicích má o víkendu 18. a 19. května letos poprvé otevřená vrata. Zdejší expozice také stojí za vidění.

 

You may also like...