Golf – láska na celý život se vrací i pod Brdy

Golfové hřiště v Hořehledech u Spáleného Poříčí vloni nabídlo zajímavou akci pro obyvatele z okolí. Jeho provozovatelé se postarali o lekce zdarma. S výukou každé sobotní dopoledne se tu nyní opět začíná 13. června.

Sobotní lekce golfu zdarma, foto: Pilsner GolfResort Hořehledy

Sobotní lekce golfu zdarma, foto: Pilsner GolfResort Hořehledy

Stejně jako ostatní sporty má i golf své nadšené zastánce, kteří mu bezhlavě propadnou, i ryze rekreační hráče, kteří si jím jen tu a tam zpestří sobotní odpoledne s rodinou. Akce v Hořehledech si klade za cíl hlavně rozšířit řady těch druhých jmenovaných. Právě ti totiž berou toulky po hřišti jako pohodu, která sem patří. Zároveň jde o propagaci golfu jako sportu pro celou rodinu. Začít s ním lze v dětství i v důchodovém věku, a zahrát si tak může několik generací pospolu.

„Zajímavé bezesporu také je to, že si spolu mohou zahrát hráči zcela odlišné výkonnosti, či věku. Navíc mezi sebou mohou díky hendikepovému systému i soutěžit jako rovný s rovným. Můžete tedy při vzájemné hře porazit třeba Tigera Woodse nebo českou golfovou hvězdu, Klárku Spilkovou,“ dodává manažer resortu Martin Kopčák.

Obyvatelé oblasti kolem Kokšína si mohou přijít zahrát poprvé 13. června od 10 hodin a potom stejně každou další sobotu. Je nutné se pouze registrovat předem na stránkách golfového hřiště v Hořehledech.

You may also like...