I letos se lidé setkají pod rokycanskou věží

Do Rokycan se vrací dnes už tradiční festival. Letošní ročník Setkání pod rokycanskou věží našel vhodnou skulinu v kalendáři 20. a 21. září. Hned tři scény jsou zárukou toho, že se pod Žďárem musí pobavit úplně každý.

Setkání pod rokycanskou věží, zdroj: Město Rokycany

Setkání pod rokycanskou věží, zdroj: Město Rokycany

Hlavní program se odehraje jako obvykle na Masarykově náměstí. V pátek v půl třetí odpoledne tu bude celá akce slavnostně zahájena. Na pódiu se poté vystřídá dechový orchestr místní základní umělecké školy, Rocksana, Sifon Original, Paradox a Jakub Děkan, na jehož vystoupení naváže bohatý ohňostroj. Sobotní pokračování odstartuje už před desátou dopoledne. Ty největší taháky ale přijdou logicky na řadu až k večeru. Návštěvníci se mohou těšit zejména na Vlastu Horvátha a slovenskou kapelu No Name.

O něco komorněji je koncipována scéna na Malém náměstí. A tomu odpovídá i zdejší dění. Páteční odpoledne tu odstartuje muzikálem Šípková Růženka, po němž se na pódiu vystřídají žáci a učitelé místních základních a základních uměleckých škol. Večer bude patřit pěveckému sboru Unique, kapele 7´Znamení a Prázdným lahvím. Ožije to tu i v sobotu. Pestrý program dokládají už jen názvy uskupení, která vystoupí. Cheznovanka, Cantate, Kamarádi z Rokycan, Cliché nebo Sex Deviants. Tady si vybere vážně každý.

K Setkání pod rokycanskou věží ale patří i akce v hospůdce U Pardála. O co méně tu je místa, tím více tady na vás dýchne atmosféra. Velký Voči, Česká disharmonie nebo Budulínek jsou jen ochutnávkou pátečního programu. Ten sobotní pak lze nastínit například pomocí názvů Nízká úroveň, Strakator nebo Nástroj snahy.

Pokud byste si v závěru září chtěli pořádně naladit sluchové ústrojí, určitě jej přijeďte potrápit do Rokycan. Tenhle festival nabídne snad všechny hudební styly, které si jen umíte představit.

You may also like...