I letos se milovníci přírody mohou vydat za obojživelníky, snad i s komentářem

Za okny právě začíná nejkrásnější období v roce. Pupeny se nalévají, praskají a milovníci přírody se těší z krásy jarních květů. Stěhovaví ptáci se pomalu vracejí a studenokrevní živočichové nic nedbají svátku svatého Jiří a pomalu opouštějí svoje zimní úkryty. I z Brd tak pocházejí aktuální snímky turistů, kterým se podařilo zvěčnit třeba vyhřívající se zmiji. To by chtělo nějakou komentovanou vycházku, ne?

Agentura ochrany přírody a krajiny ve spolupráci s Hornickým muzeem Příbram toto přání stejně jako každý rok vyslyšely a akci naplánovaly na 16. května. Konat se samozřejmě bude pouze v případě zrušení aktuálně platných nařízení vlády souvisejících s koronavirovou epidemií.

Zadaří-li se budou Mgr. Jana Fischerová a Mgr. David Fischer podávat zasvěcený komentář hned na dvou místech. Dopoledne se z parkoviště mezi Strašicemi a Dobřívem vyrazí k Bahnům. Zdejší cvičiště skýtá spoustu zajímavých biotopů nejen pro čolky a kuňky. To samé by šlo říci o cvičišti u Felbabky, kam se vedoucí vycházky odeberou odpoledne. Živočichům na pomezí vodního a suchozemského prostředí bývají tyto vycházky věnované nejvíce.

V polovině května už ale není čas pouze obojživelníků. Krajina je plná hmyzu, rozkvétají už i pozdnější rostliny a všude to kypí životem. Jestli se o něm chcete dozvědět spoustu zajímavých informací a vydat se na zajímavá místa v Brdech o jejichž atraktivitu se zasloužila armáda, zaškrtněte si v kalendářích 16. května.

You may also like...