Ještě měsíc lze ve Strašicích vidět obrazy Jindřišky Hánové

Muzeum Středních Brd ve Strašicích je po měsíční odmlce na přelomu roku od 15. ledna znovu přístupné veřejnosti. Každou středu od 13 do 16 hodin a o víkendech navíc i od 10 do 11 hodin jsou tu k vidění nejen trvalé expozice muzea, ale ještě měsíc i výstava obrazů Jindřišky Hánové.

Výstava obrazů Jindřišky Hánové, zdroj: Muzeum Středních Brd

Výstava obrazů Jindřišky Hánové, zdroj: Muzeum Středních Brd

Práce rokycanské malířky narozené za první republiky tu na zvědavé oči čekají už od poloviny prosince. Pamětníci si jistě pamatují, že nejde o první setkání jejích obrazů a zdejších prostor. V roce 2011 tu proběhla její výstavní premiéra pod názvem Jak to vidím já. Od té doby byly její obrazy k vidění na řadě míst v Čechách. Přímo ve Strašicích je jméno Jindřišky Hánové spojováno s adventem, neboť je autorkou i zdejšího malovaného betlému plného tradičních brdských a podbrdských výjevů.

Žačka akademického malíře Eisenreicha a profesora Topinky tu stejně jako před lety i nyní prezentuje svoje schopnosti práce s pastelem, olejem, akvarelem i kresbou rudkou. Na své si pak přijdou nejen milovníci malby a kresby jako takové, ale i ti, kteří si zamilovali krajinu Rokycanska. Právě tu totiž paní Jindřiška Hánová na svých obrazech zachycuje nejčastěji. Většina exponátů zde je nabídnuta k prodeji. Výstava potrvá až do konce února.

You may also like...