Kapři z Brd znovu zamíří na štědrovečerní tabuli

Minulý týden se rybáři Vojenských lesů a statků řádně zapotili. Čekal je totiž výlov Hořejšího Padrťského rybníka, největší vodní plochy široko daleko. I přes klimaticky nepříznivý rok byl úlovek solidní a kapři z Brd už na sádkách čekají na Vánoce.

Výlov Hořejšího Padrťského rybníka, foto: Vojenské lesy a statky

Výlov Hořejšího Padrťského rybníka, foto: Vojenské lesy a statky

„I přes klimaticky náročný rok a složité podmínky chovu v chráněné krajinné oblasti jsme s úlovkem spokojeni. Přesná čísla zatím ještě nemáme, ale půjde o nadprůměrný výlov,“ uvedl po výlovu ředitel divize VLS Hořovice Petr Švadlena.

Samotným zátahům však předcházela dlouhá příprava. Jen postupné upouštění největší brdské nádrže ležící v nadmořské výšce 640 metrů na ideální hloubku a plochu hladiny trvá 4 až 5 týdnů. Hlavní lovnou rybou byl i letos klasik štědrovečerní tabule – kapr obecný. V rybnících s historií sahající až do 16. století se ale nalovilo i hodně amurů a dravých ryb – štik a candátů.

Zájem o ryby z nitra CHKO Brdy každoročně roste. Už nyní je možné je každý  pátek nakoupit na sádkách v Mirošově u Rokycan. V posledních dnech před Vánoci zde Vojenské lesy a statky navíc zahájí několikadenní předvánoční prodej Padrťských kaprů.

You may also like...