Komentované výlety do Brd pokračují i v zimě

Po úspěchu s letními komentovanými výlety do hlubokých středočeských hvozdů pokračuje Destinační agentura Brdy ve spolupráci s portálem plzenskonakole.cz s těmito akcemi i v zimě. Na zájemce se znovu těší zkušení průvodci, kteří jen v uplynulém roce pod hlavičkou Destinační agentury vedli více než dvacítku výletů.

ilustrační foto Radka ŽÁKOVÁ, plzenskonakole.cz

ilustrační foto Radka ŽÁKOVÁ, plzenskonakole.cz

Již tuto sobotu se s hořovickou průvodkyní Marcelou Flídrovou můžete vydat na legendární horu na severovýchodní výspě Středních Brd. „Olymp Brd, jak se někdy říká hoře Plešivec, ukrývá mnoho zajímavých míst. Jak jsem se nedávno přesvědčila, některá z nich neznají ani místní. Kromě sídla Hadí královny si turisté budou moci třeba zblízka prohlédnout viklan, nahlédnout do Fabiánovy zahrádky a rozhlédnout se z Čertovy kazatelny,“ komentuje Marcela Flídrová trasu, kterou sama připravila. Sobotních deset kilometrů je vhodných pro dospělé turisty a zdatnější děti. Odměnou za námahu budou nejen výhledy ze samotného vrcholu. Na své si přijdou i milovníci dávné historie a geologických zajímavostí.

„Pěší výlet na Olymp Brd je jeden ze tří komentovaných výletů, které jsme pro tuto zimu do Brd připravili. Na sobotu 9. února chystáme pěší výlet ze Strašic do Padrťské kotliny, který povede Jiří Holomel. Termín pro třetí zimní výlet „Za sněžnou blechou“, který po nové trase povede Radka Žáková, musíme zvolit s ohledem na počasí, aby bylo možné spatřit tento hmyz skákající po sněhu,“ dodává projektový manažer Destinační agentury Brdy Luboš Gardoň.

Organizátoři zároveň apelují na účastníky, aby nepodcenili výbavu. Chladné podmínky v našem největším vnitrozemském pohoří prověří nejen kvalitu oblečení a obutí, ale i přípravu proviantu. Uvnitř Brd totiž nestojí žádné občerstvovny a svačinu je nutné vždy nosit s sebou. Hodit se pak může také dalekohled, fotoaparát či mobilní telefon.

A jak se na výlet přihlásit? Stejně jako vloni je možné se předem registrovat na telefonním čísle 725 443 243. To je vám k dispozici každý den mezi devátou a sedmnáctou hodinou. Přihlášení je možné provést i pomocí webu PoznejBrdy.cz. Na stránce Výletů s průvodcem najdete přihlašovací formulář. Zaváděcí cena činí pro dospělého 110 Kč, pro dítě pak 90 Kč.

 

 

You may also like...