Muzeum Středních brd má plán, kdy otevře

Současná situace neuspala jenom řadu obchodů či řemesel. I když se do lesů a luk smí, celkem logicky spí turistická infrastruktura – restauracemi a ubytováním počínaje a muzei či infocentry konče. Téměř všechny tyto služby najdete také v areálu bývalých kasáren ve Strašicích, kde Muzeum Středních Brd obvykle neprovádí jen činnost muzejní, ale provozuje i infocentrum a ubytovnu.

Muzeum Středních Brd: Velitelská vila

Muzeum Středních Brd: Velitelská vila

Pro veřejnost jsou nyní uzavřeny všechny tyto služby. Muzeum Středních Brd však jako jedno z prvních reaguje na nedávno ohlášený plán vlády a zveřejňuje předběžné termíny, od kdy tu budou znovu vítat turisty lačnící po informacích či přespání.

První návštěvníci se do expozic Muzea Středních Brd podívají nejdříve 25. května. Vedení muzea počítá s tím, že od tohoto data bude fungovat i zdejší infocentrum, vše podle platných hygienických podmínek. Ubytovací služby si ale na otevření počkají. Turistická ubytovna ve vojenském stylu nabídne nocleh nejdříve 8. června. Všechny termíny jsou ale zatím pouze předběžné a mohou se v důsledku nových nařízení vlády měnit.

You may also like...