Nad větrnými Brdy budou létat draci

Troj- i vícehlavé saně vyrobené z papíru, igelitu i jiných materiálů patří k podzimu stejně jako vítr, který je drží nad dětskými hlavami. Ani Brdy v tomto nejsou výjimkou. Naopak. Spousta luk a polí, kde to fičí jako „na vídrholci“ je přímo stvořená pro setkávání barevných poletuch.

Ilustrační foto, zdroj: Pixabay

Ilustrační foto, zdroj: Pixabay

Pod lesem Obecníkem nad Spáleným Poříčím ožije obloha už 13. října. Zdejší Drakiádu pořádají místní ochránci přírody a pro účastníky mají připraveny hned dvě soutěžní kategorie. O nejlepšího letouna mohou bojovat draci vyrobení i koupení. Druzí jmenovaní si však titul hezouna zasloužit nemohou. Odměnu si ale odnese každý, stejně jako kouřem provoněné oblečení. K takovéto akci totiž musí patřit táborák a opékání buřtů.

Rokycanský DDM a modeláři přichystali Drakiádu i pod Kotel a Žďár. Výhledem na oba zdejší kopce se budou moci ve volných chvílích kochat její účastníci na rokycanském letišti. Už samotné místo akce je vybráno stylově, a co teprve doprovodný program. 19. října se tu ukážou i létající modely. Děti nejspíše nejvíce zaujme bombardér, které neshazuje třaskaviny, ale slaďoučké bonbóny.

To v Mirošově a Strašicích si na drakiádu vyhradili pozdější termín. 27. října ji pořádá jak Spolek mirošovských občanů, tak i pionýrská skupina Trojlístek Strašice. Za mirošovskou hospůdkou U Kozlerů se budou kromě těch nejlepších vyhlašovat i nejlínější draci. Na své si přijdou i ti, kdo se už těší na americkou obdobu našich dušiček. Připraveny budou dílničky pro děti, dýně na dlabání i barvy na obličej.

You may also like...