Naučná stezka Perličky víly Terezky

Od roku 2017 si nejen návštěvníci Spáleného Poříčí mohou projít třetí značený okruh v okolí tohoto podbrdského města. Po naučných stezkách Za mlynáři od Bradavy a Loukou i lesem za pohádkou je tu další procházka obohacená trochou toho vědění. Nese název Perličky víly Terezky.

Naučná stezka Perličky víly Terezky nabízí krásné výhledy

Naučná stezka Perličky víly Terezky nabízí krásné výhledy

Stejně jako u předchozích dvou, i na panelech té nejnovější najdete obrázky Jiřího Wintera Neprakty. Z jeho pera se zrodila i luční víla Terezka, která zejména menší turisty zdejší krajinou provede. Její jméno autoři stezky nezvolili nijak náhodně. Na blízkém hřbitově je pochována Terezie Liehmannová – Čapková, láska Antonína Dvořáka, autora světoznámé Rusalky. A to vlastně taky byla víla. Perličky pak jednoznačně souvisí s tím, co lze cestou vidět.  Naučné tabule jsou plné zajímavostí ze zdejšího kraje i aktivit, které děti zabaví. A ten výhled! Svahy nad Spáleným Poříčím poskytují nejen krásné pohledy na celé město a jeho okolí. Na obzoru se tyčí jihozápadní Brdy a dohlédnout lze až na vrcholky Šumavy.

To však v žádném případě neznamená, že by šlo o nějakou horskou túru. Zpevněná cesta stoupá i klesá jen mírně a je vhodná i pro seniory nebo rodiny s kočárky. I délka dva a půl kilometru nemůže být překážkou ani pro děti. A kdyby přece jen došlo na nedostatek energie, některá z kaváren a restaurací ve Spáleném Poříčí jistě ráda poutníky zotaví.

V místním infocentru navíc myslí na to, aby i složitěji zabavitelné děti procházka vážně bavila. Vyzvednout si tu můžete leták se soutěžními otázkami. Odpovědi na ně vaše ratolesti hravě najdou na informačních tabulích u cesty a malý dárek pak na ně počká znovu v infocentru na náměstí.

 

You may also like...