Naučná stezka Rožmitál pod Třemšínem (U Drtiče – Bílá skála)

Že jsou naučné stezky plné lidí? Tak na téhle sotva někoho potkáte a nohy z ní bolet také nebudou.

Takhle naučná stezka začíná

Takhle naučná stezka začíná

Bílých skal je v Brdech hned několik. Třeba u Strašic se tyčí hned dvě. I okolí Rožmitálu pod Třemšínem jedno takové místo ukrývá. Nejen sem dovede poutníky naučná stezka U Drtiče – Bílá skála. Téměř okružní vycházka nabídne celkem 12 informačních panelů na přibližně dvou a půl kilometrech délky. Tematicky je zaměřená na život v lese, a tak se jednotlivá zastavení věnují například hlavním druhům dřevin, hmyzu, ptáků nebo savců v našich lesích.

Altán s vyhlídkou nad Drtičem

Altán s vyhlídkou nad Drtičem

Naučná stezka začíná i končí u bývalých kasáren nad Rožmitálem pod Třemšínem. Auto tu určitě bude kde zaparkovat. Nebo ho můžete nechat přímo v Rožmitálu, vycházku si prodloužit a užít si atmosféru historického centra města. Od krytého sezení u úvodního informačního panelu cesta mírně stoupá nejprve po asfaltu, později po klasické lesní cestě či pěšině až ke svému pomyslnému vrcholu. Tím je na svazích vrchu Štěrbina altán s nádherným výhledem nad starým kamenolomem – Drtičem. I když trasu zvládnou i malé děti, terén s kočárkem určitě nezdoláte.

A co ta Bílá skála? Vydržte, i sem vás naučná stezka dovede a i tady si budete moci odpočinout v krytém sezení. Smyčka stezky se tu definitivně stáčí a na turisty čeká už jen necelý kilometr klesání.


Mapa:

You may also like...