Plesová sezóna vrcholí i pod Brdy

Plesy, bály a tancovačky ke druhé polovině zimy neodmyslitelně patří. Jinak tomu není ani v podbrdských městech a obcích, kde se většina podobných společenských akcí chlubí mnohaletou tradicí. Najdou se tu ale i ty méně obvyklé.

Sportovní ples, zdroj: Muzeum Středních Brd

Sportovní ples, zdroj: Muzeum Středních Brd

K našemu venkovu už pěknou dobu patří především plesy hasičské. Těšit se na něj ještě v lednu mohou například ve Volenicích. V únoru pak bojovníci s červeným kohoutem další rok své existence společenskou akcí oslaví v Rožmitále pod Třemšínem, v Bubovicích, znovu v Rožmitále, nebo v Hrádku u Rokycan.

Neméně aktivní jsou v tomto směru myslivecké spolky. Sdružení Hubert Volenice pořádá myslivecký ples v Rožmitále již tento pátek, v Hořehledech se bude ve jménu lesní zvěře tančit o den později. A pozadu nezůstávají ani sportovci. Strašičtí fotbalisté pořádají 3. sportovní ples na konci února,  ti rožmitálští uprostřed druhého měsíce kalendářního roku.

Poněkud méně tradičním pořadatelem bálu je spolek rodičů a přátel dětí. Právě ten ale organizuje ples 9. února v Hvožďanech. Jen o den dříve se pak ve Spáleném Poříčí koná již druhý sousedský ples.

Dětský maškarní bál, zdroj: Místní knihovna Strašice

Dětský maškarní bál, zdroj: Místní knihovna Strašice

Přijde vám tradiční pojetí plesů upjaté? Pod Brdy se pěstují i rozjuchanější verze. V pyžamu vyrazte 25. ledna do Obecnice. Větší volnost při výběru oblečení pak nabídnou maškarní bály. Již o tomto víkendu se v převlecích zatančí v Čenkově, druhou únorovou sobotu v Nové Vsi. A užít si mohou i nejmenší. Rožmitálští hasiči připravili do místního Společenského centra dětský karneval  na termín plný dvojek – 2. 2. O týden později pak proběhne dětský maškarní bál ve Strašicích.

Pokud žehráte na krátké dny a chlad, který vás k výletům do Brd dvakrát nevybízí, nazujte lakýrky a lodičky. Je čas na plesovou turistiku!

 

You may also like...