Pod Brdy zazáří lampionové průvody

Zkracující se světlá část dne a počasí nahrávající trudomyslnosti jsou podmínky, jimiž listopad zkouší pevnost naší dobré nálady. Naštěstí existují akce, které světlo do lidských duší vracejí. A právě takovými jsou například lampionové průvody, jimž v tom snažení pomáhá i dětský smích jejich účastníků. I pod Brdy několika městy a obcemi projdou svítící zástupy.

Putování se světýlky za sv. Martinem, zdroj: Město Příbram

Putování se světýlky za sv. Martinem, zdroj: Město Příbram

Asi toho největšího se můžete se svými ratolestmi zúčastnit v Příbrami. Putování se světýlky za sv. Martinem tu proběhne v neděli 11. listopadu. Z areálu dolu Marie v Březových horách procesí vyrazí v 17 hodin, aby o hodinu později mohlo čekat na příjezd svatého Martina na bílém koni na náměstí T. G. Masaryka.

Na svatého Martina se s lampiony projde i skrze Hvožďany. Na jižním úpatí Brd se do ulic vyrazí v 18 hodin od obecního úřadu. O půl hodiny dříve vyrazí malí světlonoši na procházku v Jincích.

Ke jménu posla zimy na bílém koni se váže i lampionový průvod ve Strašicích. Tady se na blikotavá světýlka můžete těšit 13. listopadu. Od obecního úřadu se vyráží už v 16.30. To proto, aby se velká obec stihla projít skoro celá a zbyl ještě čas na promítání pohádky, kterou organizátoři pro ty nejmenší připravují do Společenského domu.

Malí světlonoši se dočkají i ve Vranovicích. Tady průvod s lampiony vyrazí 16. listopadu v 18 hodin, jak jinak než od obecního úřadu. Součástí akce bude i soutěž o nejhezčí lampion. Vítězové i nevítězové si pak pochutnají na opečeném buřtíku v místním sportovním areálu. A ještě o dva dny později pořádají lampionový průvod v Hořehledech.

 

You may also like...