Podbrdské muzeum se v pondělí otevře veřejnosti

O tom, že se snad pomalu život vrací k normálu, se lze přesvědčit i postupným otevíráním muzeí a infocenter. O přípravách ke znovuotevření ve Strašicích jsme již čtenáře informovali. Infocentrum v Rožmitále pod Třemšínem funguje v omezeném režimu od konce dubna. Nedaleké Podbrdské muzeum bude moci veřejnost navštívit již od pondělí 11. května.

Budova Podbrdského muzea

Budova Podbrdského muzea

Návštěvníci se tak znovu podívají do bezbariérového továrního komplexu Agrostroj, aby zhlédli hlavní expozice nebo výstavu historických automobilů, či navštívili stodolu a dětské hřiště s rozhlednou. Pro návštěvníky bude k dispozici dezinfekce a v prostorách muzea se může najednou pohybovat maximálně 100 osob. V galerii Podbrdského muzea bude probíhat příprava letní interaktivní výstavy RETROSBÍRKY, která tu bude zahájena v sobotu 20. června 2020.

Ani během nuceného uzavření ale v Rožmitále nezaháleli. Pracovníci Podbrdského muzea každý druhý den na Facebook nahrávali staré fotky pod heslem Kde to je? Fanoušci stránky muzea si tak mohli vyzkoušet práci muzejníka na místech v Rožmitále a okolí z doby od konce 19. století do 50. let 20. století. Právě výše zmíněnou otázku si totiž při zpracovávání a digitalizaci podobných fotografií a negativů často pokládají.

You may also like...