Prázdninová štafeta zavede účastníky i pod Brdy

Plzeňská zoologická zahrada, spolek Dobroslav, hejtmanství Plzeňského kraje a společnost Euronova pořádají i letos soutěž pro děti nebo spíše rodiny s dětmi nazvanou Prázdninová štafeta. Její sedmnáctý ročník právě začíná.

Soutěž určená pro děti do 18 let i letos spočívá v podmínce navštívit alespoň patnáct soutěžních míst. Těch je celkem padesát a vůbec poprvé neleží jen v Plzeňském kraji, ale formou čtyř ochutnávek zvou i do okolních regionů. Účastníci soutěže se podle pokynů u nebo v jednotlivých destinacích vyfotí a snímek nahrají do systému na stránkách soutěže http://stafeta.plzensky-kraj.cz. Patnáct vylosovaných šťastlivců obdrží velmi zajímavé ceny, mezi nimiž je například vyhlídkový let nad Plzeňskem nebo rodinný zájezd.

Brdy, coby jednu z pro turisty nejlákavějších lokalit Plzeňského kraje, samozřejmě Prázdninová štafeta nemůže minout. Hned pětici soutěžních míst najdete v Brdech nebo jejich bezprostředním okolí. Nad Rokycany lze vystoupat na stále ještě zánovní rozhlednu na Kotli. Komu by se rozhledy neomrzely, měl by soutěžit i ve Spáleném Poříčí na nové Šťastné věži. O rozhledy není nouze ani v okolí Padrťských rybníků – dvou perel Středních Brd. Rozhled v poněkud jiném smyslu slova nabízejí i poslední dvě s Brdy spjatá soutěžní místa – Muzeum Středních Brd ve Strašicích a Podbrdské muzeum v Rožmitále pod Třemšínem. To je zároveň ochutnávkou Středočeského kraje jinak plzeňskou soutěží.

Zdatná cykloturistická rodina všech pět míst objede v rámci jedné celodenní vyjížďky. Prázdniny ale nejsou o spěchu, a tak je určitě lepší si výlety rozvrhnout. Vždyť na soutěžení máte celé dva měsíce!

You may also like...