Průvodkyně Lenka Boříková zve na nejmenší brdskou osmistovku

Sněhová pokrývka už se pomalu vytrácí i z nejvyšší partií Brd a, i když nám zima určitě ještě párkrát ukáže zuby, z půd, sklepů či garáží se pomalu stěhují kola, bajky a bicykly. Na jejich místo se naopak vrací běžky a snowboardy. Ještě než rozmnožovací cyklus rostlin z cyklistických sedel srazí alergiky, vyplatí se pořádně protočit nohy a zkusit pokořit nějakou tu osmistovku.

Nad Maráskem

Nad Maráskem

Na tu nejmenší brdskou se můžete v sobotu 23. března podívat s průvodkyní Lenkou Boříkovou. Vrchol Nad Maráskem jen tak tak překonává magickou hranici, zadarmo se ale rozhodně nedá. Každá z cest, které sem vedou, navíc nabídne alespoň trochu bajkerské divočiny. Za ten výhled ze skalisek na vrcholu to ale rozhodně stojí.

A stát za to, jak známe výlety Lenky Boříkové, jistě bude i zbytek trasy. Své o tom vědí například i všichni účastníci loňských výletů kolem studánek na bajku, které pořádala Destinační agentura Brdy a Lenka Boříková je vedla. Nebo se optejte účastníků brdských závodů v caniscrossu, na nichž se spálenopoříčská průvodkyně taktéž podílí.

V sobotu se vyráží právě ze Spáleného Poříčí. Natěšení cyklisté se s řádně vyladěnou technikou a určitě i náladou sejdou před místním infocentrem  v 11 hodin dopoledne. Čeká je přibližně tříhodinová vyjížďka s vrcholem na výše zmiňované hoře. Někomu však možná zaimponuje více přestávka v Grillu v Míšově. Za to ale stojí už jen přítomnost v po zimě vlhkých lesích. Kdo by se do nich chtěl s Lenkou Boříkovou podívat, neměl by minout facebookovou stránku akce.

You may also like...