Rozhledna na Kotli oslaví páté narozeniny

Vypadá, jako by tam stála odjakživa, ale dominantou Rokycanska je teprve pět let. Rozhledna na Kotli nabízí výhled nejen na Rokycany a jejich okolí, ale i na Brdy, do nichž tvoří pomyslnou bránu. Co na tom, že geomorfologicky jejich součástí není.

Svítání na rozhledně na Kotli

Svítání na rozhledně na Kotli

Právě pětileté výročí této turisty hojně navštěvované stavby si v sobotu 11. května připomeneme. Mezi jedenáctou dopolední a čtvrtou odpolední se tu budou opékat špekáčky a zahraje a zazpívá Janek Eret Trio. Na vrchol v nadmořské výšce 575 metrů můžete vystoupat libovolnou trasou, kterou si nad mapou zvolíte, nebo budete důvěřovat organizátorům Rokycanských pochodů. I letos některé jejich trasy vedou do míst s nejhezčím výhledem v okolí. K této akci se můžete registrovat přímo v den startu, a to od 8 do 10 hodin v zasedací síni Triana na nádvoří městského úřadu v Rokycanech.

Pokud si však nechcete dát tolik do těla, ale bažíte více po zážitcích, stojí za zmínku, že v nedalekém Hrádku si už podvacáté připomínají tradiční staročeské Máje. Jejich program se povine celým sobotním dnem a na své si přijdou milovníci tradic i dobrého jídla a pití.

Sobota 11. května je ale plná komentovaných vycházek i jinde. Tomáš Makaj z Muzea Středních Brd vezme zájemce na turisticky málo exponované kopce v okolí Strašic. Odpolední vlastivědná vycházka na Vlč a Velký kámen tak potěší milovníky divočejší stránky Brd.

Naopak více „civilizační“ bude procházka Po stopách Karla Daniela Gangloffa, kterou taktéž v sobotu 11. května pořádá rožmitálské Podbrdské muzeum. Jeho pracovníci přichystali nejen 6 kilometrů s dílem tohoto významného brdského lesmistra a vynálezce 19. století, ale i něco dobrého do žaludku v polovině šestikilometrového výšlapu.

You may also like...