Rožmitál se chystá na další farmářský a řemeslný trh

Už máte nakoupené vánoční dárky? Počasí za okny sice vyvolává spíše vzpomínky na prázdniny než myšlenky na svátky narození Krista, přesto je dobré věnovat pozornost i jim. Možnost vyhnout se předvánočnímu šílenství v obchodech nebo nakoupit tradiční produkty pro jinou příležitost nabídne v sobotu 22. září Podbrdský farmářský a řemeslný trh.

Podbrdský farmářský řemeslný trh, zdroj: MAS Podbrdsko

Podbrdský farmářský řemeslný trh, zdroj: MAS Podbrdsko

Dnes již tradiční akci znovu pohostí náměstí v Rožmitále pod Třemšínem a nádvoří zdejšího Podbrdského muzea. Produkty farmářů, pekařů, řezbářů, košíkářů, hrnčířů a dalších řemeslníků z blízkého i vzdálenějšího okolí tu bude možné nakoupit mezi desátou dopoledne a druhou odpoledne.

Z procházení mezi stánky snadno vyhládne a vyschne v krku. Aby ani v tomto směru návštěvníci netrpěli, bude k dispozici spousta občerstvení. Otevřeno bude mít i staročeská krčma. Pochutnat si tak budete moci třeba na výborných škvarcích nebo specialitách pivovaru Herold.

Návštěva Rožmitálu ale pobaví i menší, kteří ještě z ručně vyrobeného tovaru nemají ten pravý požitek. V prostoru za Stodolou pro ně bude přichystáno hřiště se skákacím hradem. Hodinu před polednem tu navíc loutkoherecká skupina Zalezlíci zahraje pohádku Kouzelný vláček.

Chcete-li si užít parádní sobotu s celou rodinou a třeba si i něco koupit pod vánoční stromeček, k narozeninám, svátku či jiné příležitosti, přijeďte 22. září do Rožmitálu pod Třemšínem na Podbrdský farmářský a řemeslný trh.

You may also like...