Sirkárna ve Spáleném Poříčí se dočkala knihy

Infocentrum ve Spáleném Poříčí vloni hostilo výstavu věnovanou zdejší dnes již neexistující sirkárně. Téma se nakonec ukázalo býti natolik silným, že o něm byla připravena i knižní publikace. Její křest se odehrál ve čtvrtek 18. června kde jinde než ve Spáleném Poříčí.

Křest knihy o historii sirkárny ve Spáleném Poříčí

Křest knihy o historii sirkárny ve Spáleném Poříčí

I když zápalky máme spojené zejména s pošumavskou Sušicí, svoje místo si tento produkt vydobyl i pod Brdy. Svého času byla dokonce firma Eckstein a Hirsch druhým největším producentem zápalek na našem území.  Zažehávací dřívka této značky se z Plzně, Spáleného Poříčí nebo Domažlic exportovala do zahraničí a setkat se s nimi mohli i návštěvníci světové výstavy v Londýně v roce 1862. V Poříčí firma otevřela závod o tři roky později. A nenechte se zmást. Název Spálené mělo toto město ještě před tím.

Kniha věnovaná této výrobě byla slavnostně pokřtěna ve čtvrtek 18. června v prostorách historické vinárny Joachim Lewidt. Zde byla také poprvé k dostání. Pokud jste křest nestihli a o knihu máte zájem, určitě navštivte spálenopoříčské infocentrum.

You may also like...