Spálené Poříčí čekají oslavy zlatého moku

Na podzim se obvykle těší vinaři a milovníci jejich jiskrných výrobků. Ve Spáleném Poříčí ale období barvících se listů patří jinému drinku. V sobotu 5. října se tu koná další ročník dnes již tradiční Podbrdské pivní přehlídky. Pivovarské sklepy v areálu Ve Dvoře smíchem a dobrou náladou pivařů ožijí již počtvrté.

Podbrdská pivní přehlídka, zdroj: Infocentrum Spálené Poříčí

Podbrdská pivní přehlídka, zdroj: Infocentrum Spálené Poříčí

S ochutnávkami se tu začne hodinu po poledni. Návštěvnicí se mohou těšit na nepřebernou paletu piv a pivních speciálů, které si jindy na jednom místě dají jen těžko. O většinu zdejšího zlatavého moku se totiž postarají producenti z řad minipivovarů. Na ty si na kterýkoli růžek prostě neskočíte. Péče, jakou jim drobní sládkové dodávají, a často i nevšední chuť ale rozhodně stojí za to.

Nejen o nízkoalkoholickém popíjení však bude tato akce. Bohaté občerstvení k chuťovému zážitku patří také. A jistě neskončí jen u tradičních tyčinek. Dobrou náladu navíc podpoří i doprovodný program v čele se správnou hospodskou muzikou.

Zmínit se také sluší fakt, že Podbrdská pivní přehlídka neuspokojí pouze pivaře. Určitě sem dorazte, i pokud sbíráte turistické vizitky. V rámci akce se totiž koná také přehlídka sběratelů turistických vizitek (celostátní sraz).

You may also like...