Spálené Poříčí i letos čeká nabitý TOP týden

Stalo se tradicí, že i v jinak akcemi nabitém Spáleném Poříčí existuje období, kdy se tu nemůže nudit snad ani největší odpůrce společnosti a radovánek. TOP týden je tu i letos, konkrétně v termínu 7. až 15. září.

TOP týden, zdroj: Infocentrum Spálené Poříčí

TOP týden, zdroj: Infocentrum Spálené Poříčí

Dlouhodobé výstavy ve Špejcharu Ve Dvoře, na zámku i v infocentru doplní řada zajímavých akcí. Ty startují hned v sobotu 7. září. Lučišťští dobrovolní hasiči připravili v rámci loučení s létem soutěže pro děti i příjemný program pro dospělé.

Ani neděle 8. září se neobejde bez smíchu těch nejmenších. V zámeckém parku si užijí s nadpřirozenými postavami pohádkový les a ti sportovněji založení mohou od nedaleké Sokolovny s rodiči vyrazit na orientační závod na kolech nazvaný Cyklisticky za zážitky. Jeho čistě dospělácká verze je na plánu o necelý týden později, tedy v sobotu 14. září.

Vrcholem TOP týdne bude program neděle 15. září. To se totiž koná tradiční celodenní městská slavnost. Ta je součástí projektu Dny evropského historického dědictví. A že Spálené Poříčí má co z historie nabídnout. V zámeckém parku návštěvníci města pořídí řemeslné výrobky z jarmarku a nedaleko uvidí i pravé rytířské ležení. Aby z něj nešel strach, rozptýlení najdou díky divadlu nebo historické hudbě muzice Holba. A kdo by se vážně bál, může utéct do areálu Ve Dvoře. I tady se bude hrát a zpívat díky skupinám Dragons a Doubravanka. K dispozici bude i bryčka k projížďkám centrem města a bohaté občerstvení. Prostě městské oslavy, jak mají být.

 

You may also like...