Spálené Poříčí osvěží Bouře a baroko

Letní bouře dokáže po rozpáleném dnu pěkně osvěžit. Dosud nejdelší letošní vlnu vedra se v pátek tímto způsobem tak trochu pokusí ukončit ve Spáleném Poříčí.  Akce Doteky baroka totiž u místního zámku začne operou Johna Weldona Bouře.

John Weldon: Bouře, zdroj: Spálené Poříčí

John Weldon: Bouře, zdroj: Spálené Poříčí

Dílo britského skladatele napsané roku 1712 předvedou účastníci zdejšího kurzu staré hudby. Začíná se v době, kdy správná letní bouřka začínat má, konkrétně v 18 hodin.  Po takovém zážitku však jistě vyhládne. Návštěvníci se proto kolem půl osmé přesunou do zámeckého parku, kde je čeká stylový barokní gurmánský zážitek. Budou tu podávány dobové pokrmy i nápoje, včetně náležitých informací a vysvětlení.

S plným žaludkem je škoda od zámku ve Spáleném Poříčí odcházet, obzvláště, když tu druhým filmem pokračuje Letní kino. Pohádka Peklo s princeznou má také tematický přesah. Jiří Mádl jako princ Jeroným a Tereza Voříšková jako princezna Aneta totiž příběh plný humoru a lásky předvedou i v kulisách raně barokního zámku v Kroměříži.

Akce Doteky baroka je součástí Letního barokního festivalu, který je znám také pod názvem Západočeské baroko. Ten během celého léta mnoha akcemi propojuje kulturní současnost s monumentálními architektonickými památkami ze 17. a 18. století, jimiž je širší okolí Plzně proslulé.

You may also like...