Spáleným Poříčím zavoní jelítka, jitrnice i ovar

Zabijačka je tradiční událostí, která k českému venkovu neodmyslitelně patří. Doma vykrmený pašík se obvykle v předvánočním období stává mnoha lahůdkami a zásobou bílkovin a tuků na dlouhou studenou zimu. Ačkoli se zdá, že termín pro porážku prasete jsme již prošvihli, na pochoutkách z masa i vnitřností si stále smlsnout můžeme. Zabijačkové hody bude totiž v sobotu 2. února mezi jedenáctou a osmnáctou hodinou hostit sokolovna ve Spáleném Poříčí. 

Zabijačkové hody, zdroj: Infocentrum Spálené Poříčí

Zabijačkové hody, zdroj: Infocentrum Spálené Poříčí

Sliny se všem návštěvníkům budou sbíhat díky Místní akční skupině sv. Jana z Nepomuku a obecně prospěšné společnosti Úhlava. Organizátoři z jejich řad pod Brdy nabídnou tlačenky, jelita nebo jitrnice od regionálních producentů díky projektu Udržitelný venkov v česko-bavorském příhraničí.

Vstupné na akci činí 150,- Kč. Za tuto částku se tu formou rautu dosyta najíte i napojíte. Nejmladší platí padesátikorunu, připraven je pro ně i dětský koutek a dopřát si budou moci i vlastnoručně opečený buřtík. O zábavu i dospělých se postará živá hudba. Ti nejšťastnější domů nepůjdou s prázdnou, neboť v závěru proběhne slosování všech vstupenek.

Už se vám sbíhají sliny? Tak to se na akci určitě předem přihlaste. Učinit tak můžete do 15. ledna na kontaktech uvedených na plakátu k akci (vedle článku), ať si první únorovou sobotu můžete řádně pošolíchat žlučník.

You may also like...