Spousta akcí ve Spáleném Poříčí? To je TOP týden!

Září je měsícem, kdy se ve Spáleném Poříčí neustále něco děje. Nejvíce akcí je každoročně naplánováno na devět dnů, které tu nazývají TOP týden. Ten letošní proběhne na západním úpatí Brd mezi 8. a 16. zářím a těšit se můžete na skvělou zábavu pro děti, sportovce, milovníky kultury i dobrého jídla a pití.

Hned v sobotu 8. září se začne zostra. V místním špejcharu Ve Dvoře proběhne vernisáž výstavy neformální skupiny plzeňských výtvarníků „VC500“. Začíná se tu v 16 hodin a výstava potrvá až do konce září. Kostel sv. Mikuláše o dvě hodiny později pohostí Haydnovy slavnosti. K poctě Panny Marie růžencové zahrají Lucie Sedláková Hůlová na housle a Robert Hugo na varhany. To už budou děti v Číčově dávno rozloučené s prázdninami. Loučení s létem tu pro ně totiž chystají místní hasiči. To v Lučišti proběhne podobná akce až v neděli 9. září.

Cyklisticky za zážitky, zdroj: Infocentrum Spálené Poříčí

Cyklisticky za zážitky, zdroj: Infocentrum Spálené Poříčí

Neděle však bude patřit dětem i v samotném Spáleném Poříčí a jeho nejbližším okolí. Chystá se tu totiž pohádkový les. Za nadpřirozenými bytostmi se nejmenší mohou vydat mezi 9. a 11. hodinou dopoledne od místního zámku. Pro sportovněji naladěnou omladinu s dospělým doprovodem přichystal spálenopoříčský Sokol cyklo-orientační závod Cyklisticky za zážitky. Pro dospěláky je tato akce přichystána také, jen si na ni počkají o týden déle. A pokud by si přesto i oni chtěli druhou zářijovou neděli zasportovat, spolek Salomena pro ně přichystal tradiční Běh na Kokšín. Bájnou brdskou horu běžci pošolíchají na trasách o délkách 10 nebo 15 km a pro ty nejvytrvalejší je připraven půlmaraton.

Vrcholem TOP týdne ale jistě bude sobota a neděle 15. a 16. září. Na celý víkend připravili místní chovatelé do Republikánské ulice výstavu HOBBY 2018. V sobotu můžete její návštěvu spojit Podbrdskou pivní přehlídkou v centru města, na neděli je naplánována Tradiční městská slavnost ke Dni evropského historického dědictví. Na zámku je připraven celodenní a v areálu Ve Dvoře bohatý odpolední program. Návštěvníci se mohou těšit na řemeslné trhy, kapely Švejk band, OBŠUKA a Dragons, představení kejklířů, ukázky výcviku dravců nebo projížďky v bryčce. V rámci akce budou celý den zdarma otevřeny historické budovy ve Spáleném Poříčí. A aby se v nich netísnilo moc zvědavců, na to dohlédnou četníci z dočasné četnické stanice.

You may also like...