V půlce února se poběží na Kokšín

O tom, že i zima běhu svědčí, se můžete přijet přesvědčit 15. února do Spálené Poříčí. Právě tady totiž startuje další zimní pokračování běhu na Kokšín.

Běh na Kokšín, zdroj: koksin.salomena.cz

Běh na Kokšín, zdroj: koksin.salomena.cz

Organizátoři ze spolku Salomena účastníkům připravili nevšední zážitek. O ten se postará nejen chladné počasí, ale i kulisy zdejšího zámku, odkud se bude na mýtickou horu startovat a kde se bude také finišovat. Vše podtrhne romantika tmy, neboť startovní výstřel zazní až po Večerníčku, tedy v 7 hodin večer. Na běžce pak čeká nejen vrchol ve výšce 684 metrů nad mořem, ale i 16 kilometrů délky. Zadarmo se nedá ani jeden z nich. Sportovce ale může utěšovat fakt, že se ve světle čelovky mohou i něco zajímavého dozvědět. Velká část trasy závody totiž vede po naučné stezce Za mlynáři od Bradavy. Na nějaké vzdělávání ale asi nebude ani čas ani nálada.

Na co naopak nálada bude, to je program po doběhnutí závodníků. Ten se samozřejmě neobejde bez vyhlášení výsledků a fotek na stupních vítězů. Organizátoři slibují i besedu s hvězdou běžeckého sportu, promítání filmu a hudební produkci. Chybět nebude ani gulášek a pivíčko. Vegetariány naopak potěší speciality od Paní Dýně. Kdo už někdy na Kokšín běžel, ví, že tahle akce stojí za to.

You may also like...