V sobotu se již potřinácté pojede Od Plzně pod Brdy

Dobrovolný svazek obcí Horní Berounka – povodí Klabavy s podporou Plzeňského kraje a obce Raková v sobotu 8. září pořádají již třináctý ročník cykloturistické akce Od Plzně pod Brdy. Zvláštností tohoto výletu je to, že start je nejistý, cíl však ano.

Od Plzně pod Brdy, zdroj: Informační centrum Rokycany

Od Plzně pod Brdy, zdroj: Informační centrum Rokycany

On tedy až tak nejistý není ani start. Účastníci si pouze mohou vybrat, odkud do cílové obce Raková vyrazí. Začínat mohou v Příkosicích, ve Strašicích nebo nejníže v Klabavě, vždy před obecním úřadem a vždy mezi devátou a desátou dopoledne, kdy dostanou další pokyny k cestě. Za dvacetikorunu se tak mohou vydat na 12 až 18 kilometrů dlouhou vyjížďku, na jejímž konci je čeká bohatý program v Rakové.

Na místním novém fotbalovém hřišti se totiž nemusí pouze kochat úchvatným pohledem na západní část masivu Brd. Od půl dvanácté do půl třetí tu zahraje malá muzika Kozleranka a bude i co pojíst a popít. Zmožené cyklisty k dalším pohybovým aktivitám vybídne cykloshow Hugobike, jejichž elektrické koloběžky bude možné na oválu přímo u hřiště řádně prověřit. Po něm se bude možné prosvištět i na kolečkových bruslích, zatímco ty menší zabaví různé soutěže. Organizátoři připravili také tombolu a odměnu za nejvíce razítek, které cyklisté v sobotu na cestě do Rakové nasbírají.

You may also like...