V únoru se koná další Běh na Kokšín

Mýtická hora na západní straně Brd bude 23. února hostit běžce a další sportovní nadšence. Kdo už však někdy Běh na Kokšín absolvoval, ví, že vřelý hostitel vypadá jinak. 

Běh na Kokšín, zdroj: infocentrum Spálené Poříčí

Běh na Kokšín, zdroj: infocentrum Spálené Poříčí

I když až na vrchol v nadmořské výšce 684 metrů šestnáctikilometrová trasa nevede, mohutné stoupání od Mítovského potoka čeká na každého. Startuje se od zámku ve Spáleném Poříčí a řeka Bradava odsud sportovce zavede až k Hořehledům. Pod nimi je však čeká ostrá levá a téměř dvě stovky výškových metrů. Ani návrat do údolí ale nebude žádná selanka. Tady asfalt nehledejte. Jednak pod nohami skřípě štěrk s udusanou hlínou a šustí listí a možná i sníh a jednak to tu celé přikryla tma. Start závodu je naplánován na devatenáctou hodinu, a to už sluneční kotouč spolehlivě oblažuje jinou stranu naší planety. Takže na Kokšíně čeká všechny pořádné dobrodrůžo s čelovkami.

Kdo se z hlubokých brdských lesů vrátí, může se těšit na pořádný večírek. Hrát bude hudba, promítnou se filmy a hladové žaludky zasytí guláš a žízeň uhasí pivo i nealkoholické nápoje. Paní dýně navíc připraví vegetariánské speciality. Afterparty, jak se patří.

Zaujalo vás zimní noční sportování na úpatí Brd? Více informací naleznete na webu behnakoksin.cz. S jeho návštěvou neotálejte. Počet účastníků je omezen.

You may also like...