Ve Spáleném Poříčí se otevře Šťastná věž

Návštěvníci  i obyvatelé Spáleného Poříčí si nemohli nevšimnout, že mu roste nová dominanta. V průmyslovém areálu za městem, který znají zejména drobní chovatelé a milovníci orchidejí, rodina Kvíderových přestavěla budovu již nefunkčního nábytkářského závodu ve vyhlídkovou věž.

Šťastná věž, foto: Ivana Paseková

Šťastná věž, foto: Ivana Paseková

Šťastná věž, jak ji majitelé pojmenovali, nabídne od 13. dubna znamenité výhledy na okolí – na hrad Radyni, Kokšín s masivem Brd nebo pahorky v okolí Nepomuku. Slavnostní otevření proběhne mezi 11. a 19. hodinou. Pít se tu bude kvalitní víno, neboť zde najdete i jednu ze zastávek tradičního putování Od vína k vínu, které v sobotu ve Spáleném Poříčí proběhne.

Gastronomické zážitky tu ale tímto prvním dnem provozu pro veřejnost nekončí. V budově bude dále fungovat i občerstvení, takže projíždějící cyklisté si tu dají chlazený nápoj a maminky s kočárky třeba palačinku nebo dortík. Přímo na vyhlídkové plošině pak bude možné si užít romantickou tříchodovou večeři při západu slunce.

Během rekonstrukce dostala původní budova nejen nová okna, dveře nebo sanitární vybavení. Dřevěná nástavba je zcela nová a dostanete se na ni po taktéž novém ocelovém schodišti. Celý projekt je financován ze soukromých zdrojů. Aktuální informace, ceník nebo jídelní lístek naleznete na webových stránkách Šťastné věže http://stastnavez.cz.

You may also like...