Ve Strašicích se chystají na muzejní noc

Pátek 7. června by si měli v kalendářích zakroužkovat všichni milovníci dobrodružného poznávání a romantiky. Potemnělé kulisy muzeí jsou totiž na tento den připraveny ve Strašicích. Již poosmé se koná muzejní noc v Muzeu Středních Brd a otevřeno bude i nedaleké Muzeum dopravy.

Muzejní noc: "Bývalo za dávných časů", zdroj: Informační centrum Strašice

Muzejní noc: „Bývalo za dávných časů“, zdroj: Informační centrum Strašice

Ve velitelské vile i dále v areálu bývalých kasáren se začíná v pět hodin odpoledne. O zábavu se postará Hrádecký Big Band, čarodějnice nebo skupina historického šermu Dažbog. Středověké bojové umění se tu bude i vyučovat, takže návštěvníci přijdou domů schopni boje s chladnou zbraní. Ještě odsud ale nespěchejte. Pracovníci muzea na pátek přichystali i vernisáž nové výstavy. Ta mapuje lidovou architekturu na Strašicku. Večer se bude rozdávat zase tesařské know-how. Výroba šindelů totiž k lidové architektuře neodmyslitelně patří. Až se setmí, přijde na řadu ohňová show a po ní se bude čekat na Otce vlasti. Snad přijde, aby tu hodinu před půlnocí mohli zhasnout a zamknout.

Akce s podtitulem „Bývávalo za starých časů“ otevírá celý areál Muzea Středních Brd zdarma. Že je o co stát, si můžete přečíst v článku věnovanému právě této instituci. Pokud vás však láká spíše něco dobrého do žaludku, nebudete odcházet nespokojeni také. Romantický ráz celé muzejní noci dodá projížďka historickým autobusem, kterou vedle klasických prohlídek organizují nadšenci z blízkého Muzea dopravy.

You may also like...