Vychází pokračování knihy 100 zajímavostí ze starých Brd

Nakladatelství Starý most se v poslední době poměrně hojně věnuje právě Brdům. Loňské publikace o osobnostech Podbrdska a Svaté Hoře mezi novinkami nyní nahrazují dva tituly, které se přímo týkají oblasti naší nejmladší chráněné krajinné oblasti. Oba vycházejí právě v těchto dnech.

Tím prvním je kniha Josefa Fryše Hornická Příbram v proměnách času. Jak už její název napovídá, je věnována historii tohoto středočeského města. Závěrečný díl trilogie mapuje především jeho hornickou minulost. Železná ruda, stříbro a nakonec smutné dějiny těžby uranu, to vše na čtenáře čeká na dvou stech osmi stranách a více než šesti stovkách fotografií.

Ať žije republika aneb rok 1918 na Strašicku, zdroj: Místní knihovna Strašice

Ať žije republika aneb rok 1918 na Strašicku, zdroj: Místní knihovna Strašice

Lahůdkou pro milovníky českých vnitrozemských hor je pak publikace 100 zajímavostí ze starých Brd II. Kniha navazuje na ne tak dávno vydaný první díl. Jejích 144 stran zaplnila stovka lidských osudů a historických událostí, které se váží právě k Brdům.

Nová publikace bude pokřtěna 25. října ve Strašicích v rámci přednášky Tomáše Makaje. Ta bude taktéž zasvěcena číslu 100. To však v tomto případě značí výročí vzniku Československa. Kromě nové knihy se tu tak posluchačům dostane spousta zajímavých informací o Strašicku takovém, jak vypadalo v roce 1918.

You may also like...